ÇM
Soru Sahibi
13 Mayıs 2021 17:46

Bebeklerde korku

Kızım 36. Haftada doğdu şuan 6 aylık olacak 19unda 4. Aydan beri başka evlere gidince korkuo ağlıo avm dede yaşadık bu durumu insandan korkmuo yada açık havada sıkıntı olmuo bunu nasıl aşabiliriz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. 6 aylık olarak erken doğum olmasa bile çok küçük bunun nedeninin anlaşılması için. Ama bebekler her ortamın, ses tonunun yaklaşımın farkındadırlar, bunlara dikkat edin bir de evlerini mutlaka bilirler ve tanırlar, güvenli hissetmediği bir his olması muhtemel. Huzursuz olduğunu anladığınızda mutlaka sakin bir ses tonuyla konuşun, temas, edin, kucağınıza alın, bırakmanız gerekse bile o evde olacağınız anlar için yanınızda yakınınızda olsun, sizin ona baktığınızı temas ettiğinizi görmesi onu iyi hissettirecektir. İyi günler dilerim.

13 Mayıs 2021 22:18