PP
Soru Sahibi
8 Haziran 2021 13:03

Tuvalet eğitimi

Merhaba Gülay hanım. 2.5 yaşındaki kızıma dün tuvalet eğitimine başladım. Bezi varken kakası geldiğinde ve yaptığında söylüyordu,gece bezi cok az ıslak oluyordu o yüzden hazir olduğunu düşünüp başladım. Bugun ikinci günümüz ama asla ne klozete ne lazimliga oturmayı kabul etmiyor. Çişini uzun süre tutuyor en sonunda altına yapiyor.kakasini henüz yapmadi.gece uyurken gizlice bez takmıştım hic yapmamış.korkusunun geçmesi için neler yapabilirim.Lazimliga alıştırmak sizce doğru mu.nasil klozete alistirabilirim.bu süreçte neler yapmam lazim.sevgiler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. İlk eğitime başlarken hep bu süreçler olur ama çok tepkiliyse 3 yaşa kadsr beklenebilir, erteleyip bir 3 ay sonrs tekrar deneyebilirsiniz. Ama ilk aşama için lazımlık çok daha verimli olur, klozet biraz ürkütücü olabilir. Lazımlıktan sonra da yüksek bir basamak ve kendisine uygun klozet kapağı ile başlamanız önemli. Günlük çiş aralığı 1.5 - 2 saat gibi ise genelde kaslar hazır oluyor ama sizin daha çok bez alışkanlığı gibi yani oturma kısmı ile alakalı. Lazımlık hep banyoda dursun ve telefon vs kullanmayın. Ama şu an çok tepkili ise tamam bir süre sonra tekrsr deneriz deyip bir 3 ay kadsr bekleyin. Henüz gecikmiş değilsiniz içiniz rahat olsun. Kolaylıklar diliyorum 🌼

15 Haziran 2021 15:15