k
Soru Sahibi
12 Nisan 2018 00:51

Uyku problemi

Merhaba benim kızım 16aylık ve sadece meme emerek uyuyor diğer türlü hiçbir şekilde uyumuyor ve bu durumda artık beni rahatsız ediyor kendı basına uyusun diye çabalarken ağlama krizine giriyor ve ben aglatmadan bu durumu nasıl cözebilirim bununla ılgılı nereden ve nasıl yardım almalıyım bilgi verebilirmisiniz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar . Şu anda ay olarak bakıldığında daha size ihtiyaç duyacak düzeyde. 2 yaşına kadar sizle uyuması veya kabul ettiği düzeyde aynı odada farklı yatakta uyuması normal karşılanır. Bu bazı çocuklarda 2,5 yaşına kadar sürmektedir. Sonra yavaş yavaş uzaklaştırılabilir. Fakat 0-2 yaş dönemi güvenli bağlanma dönemi olduğundan bu dönemde ayırmaya çalışmak bebeğinizle bağlarınız açısından sorun oluşturabilir. Bebeğiniz kendini reddedilmiş hissedebilir. O nedenle bu dönemin sizinle devam etmesi benim tavsiyemdir. İyi günler dilerim..

24 Nisan 2018 19:24

Merhabalar . Şu anda ay olarak bakıldığında daha size ihtiyaç duyacak düzeyde. 2 yaşına kadar sizle uyuması veya kabul ettiği düzeyde aynı odada farklı yatakta uyuması normal karşılanır. Bu bazı çocuklarda 2,5 yaşına kadar sürmektedir. Sonra yavaş yavaş uzaklaştırılabilir. Fakat 0-2 yaş dönemi güvenli bağlanma dönemi olduğundan bu dönemde ayırmaya çalışmak bebeğinizle bağlarınız açısından sorun oluşturabilir. Bebeğiniz kendini reddedilmiş hissedebilir. O nedenle bu dönemin sizinle devam etmesi benim tavsiyemdir. İyi günler dilerim..

24 Nisan 2018 19:24