10 Ocak 2019 22:08

Üstün yetenek

Merhabalar Zeynep hanım..martta 5 yaşında olacak oğlum var bebekken algıları tepkileri ileriydi 10.5 aylık yürüdü 1 yaşında bu bu diye göstererek soruyordu hayvanlar kitabında benim bile adını ilk kez duyduğum hayvanları gösterebiliyordu.17 aylık tam cümleyle konuştu 2.5 yaşında anne kılkurtları bağırsaklara nasıl tutunur yapışkanlı ayakları mı var gibi soruları vardı şimdilerde ahşap bloklar değişik legolarla bağımsız özgün gemi tasarımları araç tasasrımları binalar köprüler yapılar yapıyor kağıt üzerinde zaman makinesi labirent oyunları akıl oyunları fabrikalar çiziyor (çizim şekli yaşına uygun ) fen konularında öğrenmeye resmen aç ve bir kere söylemem yetiyor..fakat okuma yazma öğrenmedi sayılara çok ilgisi yok kendi kendine tek basamaklı sayıları öğrenmiş sadece..çok duyarlı ve duygusal 3 yaşında yusufçuk evimizde ölmüş diye günlerce aklına geldikçe ağladı..anaokulunda sünger gibi bir çocuk ve sınıfın lideri deniyor..ilk yıl 2.5 yaşında gönderdiğim okulda sıkıntı yaşadık kendinden 1 yaş büyük sınıfına kondu ama herseyi biliyordu sıkılıyordu gitmek istemiyordu okulda masa üstlerinde sandalye tepelerinde dersi dinlemiyor etkinlikleri hemen yapıp yaramazlık yapıyor deniyordu..şimdiki okulu dolu dolu..bir özel okul dil dersleri akıl oyunları gibi dersleri var ve okulu çok seviyor..parlak zeka kısmında bence ama sizce diğer açılardan da değerlendirmeli mi nerde nasıl araştırabilirim yolu nedir.bir de ilkokul için akademik olarak yapar zihin gelişimi 2 yaş önde fakat oyunu çok seviyor ilkokula 6 dolunca gönderin diyor rehber öğretmeni ve sınıf öğretmeni sizin fikrimiz nedir

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, mutlaka bir uzman tarafından ayrıntılı gelişim değerlendirmesinden geçmeli bu sonuçtan sonra kendi durumuna adapte olması ve uzmanın sizi yönlendirmesi açısından en doğru yol olacaktır.

11 Şubat 2019 13:05