gr
Soru Sahibi
27 Haziran 2019 11:58

dil gelişimi

zeynep hanım merhaba, 23 aylık kızım halen çok az kelimesi var ve hiç cümle kurmuyor. (anne-baba gitti-geldi gibi)ben çalısıyorum fakat ailem yeterınce konusup ilgilendiğini görüyorum.iletişim kurulmayan kendı halınde büyüyen bir bebek değil.ayı itibariyle korklacak bir durum varmıdır sizce.söylenilen hep komutu gayet iyi anlayıp uyguluyor fakat konusmuyor.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, söylediğiniz dil gelişimi kendi yaşı ile paralel değil. 2 yaşındaki bir çocuk 2 sözcüklü cümleler kurmalıdır. Gelişim değerlendirmesi için bir uzmana götürmelisiniz.

18 Ağustos 2019 08:42