ÜH
Soru Sahibi
3 Ağustos 2021 23:44

Tuvalet eğitimi

Merhaba oğlum 2 bucuk yaşında 1 hafta oldu tuvalet eğitimine başladık fakat büyük abdest konusunda şuan lazımlık klozet bez herşeyi reddediyor geldi diye lazımlığa oturmak istiyor fakat oturduğu gibi bitti diyip kalkıyor bezede yapmıyor 2 kez şiddetli bir ağlamayla azda olsa çıkardı fakat çok ağlıyor bir süre beze devam edip unutturmalımıyım travma yaratabilirmi

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Soru sorduğunuz için teşekkür ederim. Bu durumda çocuğun davranışlarına saygı ile yaklaşmalıyız. Bez isteyebilir, lazımlık kullanmak isteyebilir ve lazımlık kullanırken "bitti" dediği anda bu duruma da saygı göstermeliyiz. Çocuğunuza özel olarak bir tuvalet eğitimi süreci oluşturabilmek adına sizi ofisimize davet ediyorum.

16 Ağustos 2021 16:44