İS
Soru Sahibi
12 Nisan 2019 14:04

Tuvalet egitimi

Hocam oğlum 26 aylık. 1 aydır tuvalet egitimine başladık. Tuvaletini tuttuğumuzda yapıyor fakat hala söylemiyor. Hiç tutmazsak altına yapıp söylüyor. Gece 1 kez tutabilirsem kaçırmıyor ama uykusu bölününce sinirleniyor. Ne yapmam gerekiyor. Hazır olduğuna dair sinyaller vermişti ama acaba hazır değil mi.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. Nasıl hazır olduğuna sinyaller verdiği önemli. Fakat ay olarak biraz daha beklenebilir henüz geç sayılmaz. Altını açık bırakıp çişini kaçırdığı saatleri yazın ve aralığı 2 saatten az ise henüz hazır değildir. Gece ise tamamen alıştıktan sonra gelir. Fakat bu genel bir yöntem. Hazır olmaması ay olarak normal kalabilir. Zorlanıp öfkelrniyorsa zorlamayın, saatleri deneyip biraz daha erteleyin. İyi günler dilerim

13 Nisan 2019 19:19