KE
Soru Sahibi
7 Mayıs 2021 11:59

Tuvalet alışkanlığı

Merhabalar Elda hanım. Oğlum 3.5 yaşında hala tuvalet alışkanlığı kazandiramadim. Ne söylersem söyleyeyim kabul ettiremiyorum. Ben tuvaleti sevmiyorum korkuyorum gibi şeyler söylüyor. Lazimlik aldım klozete oturtmayı denedim olmadi. Kakası geldiğinde kakamı yapicam diyor gel tuvalete gidelim diyorum istemiyor. Israrcı da davranmak istemiyorum ne yapabilirim bi tavsiyeniz var mı

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Pedagog Elda Tatlı
Psikolojik Danışman , Pedagoji , Aile Danışmanı

merhabalar ebru hanım, oğlunuz kaygı sorunu yaşıyor muhtemelen. Kaka tutma problemi özellikle kaygı düzeyi yüksek çocuklarda gözlemlediğimiz bir problem. Bu sorun kendiliğinden çözüme kavuşmayabilir. Oyun terapisi uygulayan bir uzmandan destek almanızı öneririm. Sağlıcakla Kalın

24 Eylül 2021 15:23