AH
Soru Sahibi
20 Aralık 2021 14:50

Çocuk cinsel eğilimi

Merhabalar.6 yaşına 2 ay kalmış bir oğlum var,geçen gün annesinin telefonu ile üreme organı ve poposunun video ve fotoğraflarını çekmiş.Kendisi itiraf etmedi biz telefonda fark ettik.Neden yaptın diye sorduğumuzda,bu konuyu konuşmak istemediğini söyledi.Bir gün sonra onun anlayacağı dilden tekrar konuştuğumuz da çıplaklığı sevdiğini söyledi.Desteğe ihtiyacımız var mı?lütfen...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Pedagog Elda Tatlı
Psikolojik Danışman , Pedagoji , Aile Danışmanı

merhabalar Hüseyin Bey, oğlunuzun bedeniyle ilgili cinsel merak duygusu söz konusu. Bu yaş döneminde bedeni keşfetme, cinsel bölgeleri merak etme gözlemlediğimiz durumlardır. Utandırmadan, yargılamadan çocuğun bedenini keşfetme arzusuna izin verilmelidir. Ancak bedenini başkalarına gösterme, telefonla çekme gibi durumlara yönelik mahremiyet bilinci kazandırılmalıdır, çocuk bedeninin yalnızca kendisine özel olduğu konusunda bilinçlendirilmelidir. Ancak bu davranışın altında başka nedenlerde yatıyor olabilir, bu nedenle mutlaka bir uzman desteği almanızı öneriyorum. Sevgiyle Kalın

9 Ocak 2022 01:24