KE
Soru Sahibi
17 Temmuz 2021 00:24

Lütfen bakar mısınız

Hocam 11-12 yaşıma dair bir olay var cinsel oyun oynadık küçük 2 çocuğa birbirlerine dokunmalarini söyledik kendimi iğrenç hissediyorum o zamanlar cinselliği bilen her şeyi bilen bir çocuk böyle bir şey yaptıysa suçlu mudur tacizci midir ve küçük çocuklar etkilenir mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Pedagog Elda Tatlı
Psikolojik Danışman , Pedagoji , Aile Danışmanı

İyi Akşamlar, sanırım bu olay geçmişte yaşanmış ve siz bu olayla ilgili yogun bir suçluluk duygusu yaşıyorsunuz. Bu durumdan ilgili çocukların ne kadar etkilendikleri onların ruhsal dayanıklılık gücü ve olaya şu anda atfettikleri anlam ile ilgilidir. Cezai ehliyet hukuki olarak 12 yaş ile başlar, oldukça sınır bir yaş dönemindeymişsiniz, o dönemde gösterdiğiniz fiilin sonuçlarını yeterince idrak edememiş de olabilir. Hissettiğiniz suçluluk duygusu ile baş etmek ve sizi bu davranışa iten dinamikleri öğrenmek için bir uzman desteği almanızı öneririm. Saygılarımla

26 Kasım 2021 00:28