16 Ekim 2017 00:46

Tuvalet alışkanlığı

28 aylık bir kızım var ve 25 gündür tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum. Kızımın tuvalet korkusu yok.Ben takip ettiğim sürece tuvalete çişini ve kakasını yapıyor. Ancak ben atlarsam altına kaçırıyor. Rahatsız olduğunu dile getirmiyor ama ben anlıyorum ve hemen çişini var mı diye soruyorum o zaman hemen tuvalete koşuyor.Bazen de altına kaçırdıktan sonra çişim var diyor. Genellikle takip ettiğim için günde bir ya da iki kez altına kaçırıyor.Ben artık söylemesini bekliyorum.Bu süreç normal mi yoksa artık 25 günlük bir eğitimde söylemesi mi gerekirdi. Ve bu daha ne kadar böyle sürebilir merak ediyorum.Cevaplarsanız çok sevinirim.Şimdiddn çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, öncelikle kızınızın gerekli kas becerilerine sahip olup olmadığını biliyor olmanız gerekiyor. Bir tuvalet çizelgesi edinilmesi ve bu çizelge üzerinden takibini yapabilirsiniz. Her tuvalete gittiğinizde bunu aynı tonla dile getirmelisiniz ki kızınızda o davranışında neler söylemesi gerektiğini anlamış ve ilerleyen zaman da yapıyor olacaktır. Uzun bir süre değil o yüzden rahat olabilirsiniz.

16 Ekim 2017 09:43

Merhabalar, öncelikle kızınızın gerekli kas becerilerine sahip olup olmadığını biliyor olmanız gerekiyor. Bir tuvalet çizelgesi edinilmesi ve bu çizelge üzerinden takibini yapabilirsiniz. Her tuvalete gittiğinizde bunu aynı tonla dile getirmelisiniz ki kızınızda o davranışında neler söylemesi gerektiğini anlamış ve ilerleyen zaman da yapıyor olacaktır. Uzun bir süre değil o yüzden rahat olabilirsiniz.

16 Ekim 2017 09:45