KB
Soru Sahibi
15 Temmuz 2021 12:49

12 yaşındayken olan

Hocam 11-12 yaşıma dair bir olay var cinsel oyun oynadık küçük 2 çocuğa birbirlerine dokunmalarini söyledik kendimi iğrenç hissediyorum o zamanlar cinselliği bilen her şeyi bilen bir çocuk böyle bir şey yaptıysa sapkın mıdır suçlu mudur ve iğrenç biri midir yoksa meraktan midir ve kafaya takılmaması mi gerekir Son bir şey sorucam hocam bunla ilgili bir şey düşündüm ben o küçük cocuklara birbirlerine dokunmalarini söylediğimde altlarında sadece iç çamaşırı varsa ve bu şekilde birbirlerinin cinsel organlarına dokundularsa ya tenine değdilerse bu durumda ben sapkın mı olurjm ve onları taciz etmiş mi olurum

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. Genellikle 9 yaş ve sonrası evet bilinçli bir yaştır ama o dönem neye istinaden yaptınız, bir konu mu konuşuldu, bir şey mi izlendi veya kendiniz mi sözel ya da fiziksel maruz kaldınız bunları görmek bilmek zor. Bu nedenle kendinizi suçlamayın. Bazen zihinsel potansiyeli fazla olan çocuklarda farklı oyunlar çıkarmaları da görülebiliyor, belki de sadece böyle. Eğer sizi çok rahatsız eden ve suçlu hissettiren ve zihninizde susmayan düşünceler ise bir terapiste gitmeniz çok faydalı olacaktır.

20 Ağustos 2021 09:43