GA
Soru Sahibi
29 Kasım 2009 15:42

Tıbbi genetik branşında sordum eğer yanlışsa düzeltebilirim..Soruma gelecek

Tıbbi genetik branşında sordum eğer yanlışsa düzeltebilirim..Soruma gelecek olursak ben 18 yşaındayım ve saçım dökülmeye başladı tepe noktasında incelmeler başladı aynaya baktığımda döküldüğünü fark edebiliyorum.. Babamda 40 yaşına geldi onunda saçları tepe ve ön oktalarda dökülmüş,incelmiş görünüyor genetik olabileceğini düşünmekteyim ama yaşımın daha 18 olması canımı sıkmaya başladı bu yaşta saçımın dökülmesi kötü bir durum..Bu konu hakkında ne yapabilirim ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle geçmiş olsun, özellikle erkeklerde genç yaşlarda görülen saç dökülmesi büyük olasılıkla kalıtımsal olabilir. Ama bunun için bir tedavimiz yok.Bu konuda bir dermatoloji uzmanına giderek saç kökleri ile ilgili analiz yaptırabilirsiniz. Piyasada saç dökülmesini engelleyen, geciktiren ürünlerde bulunmakta. Tedavisi olan bir sorun, daha da dökülecek olursa saç ektirebilrsiniz. Gözünüzde ne kadar büyütürseniz saç dökülmenizi o kadar hızlandırabilirsiniz.

1 Aralık 2009 09:33