DG
Soru Sahibi
3 Ekim 2011 20:22

hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.bu hastalık kızlarda görülüyor ve

hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.bu hastalık kızlarda görülüyor ve erkek çocuklarda nadir diye biliyorum.bu güne kadar 50 vaka bildirildiği(dünyada)sadece 1 inin erkek olduğu yazıyor.siz tam tersini yazmışsınız ben yanlış biliyorum heralde....çok tşkler.hcm çocuk1 yaşında iken bacağından deformite olan bölgden biyopsi alındı incelendi raporda chıld sendromu ile ilişki bulunamamaıştır yazıyordu.....

1 cevap
Cevaplar (1)

Yok ben karıştırmış olmalıyım, CHILD sendromu kız çocuklarda daha sık gözlenmektedir. ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkten de okuyabilirsiniz. selamlar http://www.omim.org/entry/*** *** **?search=child&highlight=child

5 Ekim 2011 15:11