ÖE
Soru Sahibi
8 Eylül 2016 15:27

tedavi sonucu

merhabalar 9 aydır bir ünv.hastanesine pedodonti bölümünde oğlumuz tedavi görüyor fakat yapılan dolgu veya başka bir işlem bir sonraki ay ex oluyor işlemler aylık olduğu için dişteki çürük yanındakine geçiyor vs.bu durum bizi çok üzüyor en kısa zamanda ve saglıklı işlem için ne yapmalıyız teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Didem Argun
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Sayın Emrah Bey, Tedavi planlaması ile ilgili yorum yapabilmem için ağız içi muayene yapmaya ve röntgenleri incelemeye ihtiyacım var. Ancak bilgi olarak şunu ekleyebilirim, süt dişlerinde çürük çok hızlı ilerler çünkü süt dişinin inorganik ve organik yapısı daimi dişten farklıdır. Ayrıca bir diş hekimi olarak çocuk hastaya sadece tedavi yapılmasını değil, koruyucu ve önleyici uygulamaların da yapılması gerektiğini savunmaktayım. Önleyici tedavilerin içinde çocuğun beslenme şeklinin düzenlenmesi de yer almaktadır. Beslenme şeklinin düzenlenmesinde ilk basamak da rafineri şeker ( abur cubur diye nitelendirdiğimiz paketli ve hızla yakılabilen karbonhidratlı gıdalar, şekerli ve unlu birçok ürün...) içeren gıdaların ve asitli içeceklerin yemek öğünlerinden tamamen çıkartılmasıdır. Umarım cevap sizin için yeterli olmuştur İyi günler

9 Eylül 2016 13:23