NN
Soru Sahibi
30 Temmuz 2010 21:54

tabıı doktor bey.cınsıyet erkek 10.5 kg 88cm boy yanı evde kendı olctgm boy

tabıı doktor bey.cınsıyet erkek 10.5 kg 88cm boy yanı evde kendı olctgm boy olcusu

1 cevap
Cevaplar (1)

Kilosunu bir kez 10.5 bir kez de 11.5 kg olarak belirtmiştiniz. Kilosunu 11 kg olarak alırsak boyu 50-75 persantil, kilosu ise 10-25 persantil arasında çıkıyor. Bu 2 yaşında 100 erkek çocuk alındığında yaklaşık kaçıncı sırada olduğunu gösteren bir değerlendirmedir. Önemli olan bir kez değil belirli aralıklarla değerlendirmeler yapmak ve persantil eğrilerinde sapma olup olmadığını gözlemektir. Bunun içinde çevrenizdeki sağlık merkezi vb de çucuğunuzun düzenli olarak bir çocuk hekimi tarafından izlenmesi en doğrusudur.

7 Ağustos 2010 18:07