YD
Soru Sahibi
8 Haziran 2018 02:06

Sütten kesme

Merhaba hocam 24 yaşımdayım 12 aylık bir bebeğim var emziriyorum ve memeye çok düşkün bir çocuk. Hocam bana bu hafta iltihaplı romatizma teşhisi koyuldu ilaç tedavisi görmem gerek fakat bebeğimi sütten kesmem gerektiğini söyledi doktorum ilaçların sütten geçebileceği için. Benim sorum bunu nasıl yapacağım çok üzülüyorum bebeğim için sırf bir kaç gün daha emebilsin diye ilaçlara başlayamıyorum lütfen bana öneride bulunursanız çok sevinirim teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar.. 12 ay tam olarak yeterli olmasa da çok az bir süre değil bebek için o nedenle günde kaç kere emzirdiğinize bakarak yavaş yavaş azaltmaya başlayabilirsiniz. Örneğin günde 4 kereden 3 e sonra 2 ye şeklinde olabilir. Dakika olarak da yavaş yavaş azaltmaya başlayın derim. Ama bu süreçte sizin kaygılarınız en az düzeyde olmalı ki bebeğiniz bundan etkilenmesin, mutlaka stresi hissederler. Bu süreçte bir önerim daha olacak; emzirirken ten teması da desteklendiği için sütten keserken ten temasını ihmal etmeyin. Birlikte uyumuyorsanız birlikte uyuyun, bebeğinizin vücuduna masaj yapın, siz ve çıplak tenle mutlaka temas edin ve oyunlar oynayın. Ona anlatın ve onunla konuşun. Bunların da dahil olduğu bir süreçte olumsuz etkileneceği bir durum olmayacaktır. Sevgiler .. iyi günler

14 Haziran 2018 08:16