GF
Soru Sahibi
6 Ocak 2011 19:39

Sn Ender Bey, Oğlum 4 aylık sezeryan ile dünyaya geldi ve sadece anne sütü

Sn Ender Bey, Oğlum 4 aylık sezeryan ile dünyaya geldi ve sadece anne sütü ile besleniyor. 2. ayından itibaren dışkıda bazen hergün bazen de 3-4 dışkılamada bir kılcal damar şeklinde çoğunlukla da nokta şeklinde kan var. Doktorumuz besin alerjisi olduğunu düşünüp bana süt ve ürünleri, dana eti, balık, kuruyemiş vs. diyeti önerdi. Buna rağmen sorun devam ediyor. Kilo 6 kg Boy 65 cm. Elevit ve demir hapını da yeni bıraktım. Başka nelere dikkat etmem gerekiyor? Öneriniz için teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ender Pehlivanoğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

S.Güler, Doktorunuz çok doğru düşünmüş. Besin alerjisi, özellikle inek sütü alerjisi dışkıda kan ve mukus görülmesine neden olabilir. Bu amaçla süt ve süt ürünlerinden kaçınmanız uygun olur. Buna rağmen kanama devam eder ve bebeğinizin yakınmaları olursa, ileri araştırma gerekir. Sağlık dileklerimle

6 Ocak 2011 22:25