EF
Soru Sahibi
17 Mart 2011 10:52

İYİGÜNLER 18 AYLIK KIZIM VAR 10 KG.VE BOYU 82 CM.KABIZLIK SORUNUYLA DOKTORA

İYİGÜNLER 18 AYLIK KIZIM VAR 10 KG.VE BOYU 82 CM.KABIZLIK SORUNUYLA DOKTORA GİTTİK.DUPHALAC KULLANMAYA BAŞLADIM HERGÜN YAPIYOR AMA YİNE KATI Bİ ŞEKİLDE YAPIYOR.Bİ KAÇ TAHLİL İSTEDİLER SONUÇLARINI YAZIYORUM SİZE YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM. ÇOLİAK HASTALIĞI BELİRTİSİMİDİR ACABA? GLİADIN IGG 22,30 - IGA <3 - DOKU TRANSGLITAMINAZ IGA <2 DOKU TRNSGLUTAMINAZ AGG 0,08 MILK NEGATİF 0,11

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ender Pehlivanoğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Sn.Erzen, Çöliak hastalığı tanısı sadece kan tahlili ile konulamaz. ESPGHAN kriterleri olarak isimlendirilen bazı ölçütlere dayanarak teşhise gitmek daha doğru olur. Gliadin testi sağlıklı bireyde de pozitif çıkabilir. Çocuğunuzun Çöliak hastası olduğu kanısında değilim. Ancak zayıf olduğunu da dikkate alarak araştırılmasını öneririm. Sağlık dileklerimle, Dr.pehlivanoğlu

23 Mart 2011 15:50