BB
Soru Sahibi
24 Mart 2011 17:14

merhaba Ender Bey, 9 yaşındaki oğlumda 3-4 aydır süren karın ağrısı,geği

merhaba Ender Bey, 9 yaşındaki oğlumda 3-4 aydır süren karın ağrısı,geğirme ve sonrasında bulantı ile devam eden şikayeti üzerine bir kaç özel hastane ve devlet hastanesinde muayene edildi.ancak iyileşme olmadığından tıpa yönlendirldi.tıptaki kontrolden sonra gasroentoloji bölümüne sevk edildi.1,5 aydır doktorumuzun verdiği ilaçları kullanıyoruz.(lansomer ve gaviscon).şimdilik ağrıları geçti.halen ilaçları kullanıyoruz.Ancak benim bir süredir gözlemlediğim bacaklarında kendiliğinden olan morluklar var.düşmeden olanları biliyoruz.Bunlardan tıptaki kontrolde doktara söylendi.En son yine 3 tane aynı anda oluşan bacağında morluk gördüm.yine kolunda da 1-2 tane var.kahve tonunda solma şeklinde geçiyor.bunlar kullandığı ilaçlardan olabilir mi.yoksa başka birşeylerin belirtisimidir.bu konuda endişeliyim.bilgi verebilirmisiniz. İlginiz için şimdiden Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ender Pehlivanoğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Sn.Börekçi, Travma olmaksızın morarma gelişiyorsa kan hücrelerinin ve damarların araştırılması uygun olur. Kullandığınız ilaçlar genellikle bu tür sorunlara neden olmaz. Hekiminiz çocuğa yararlı olmak için bu ilaçları vermiştir. Tavsiyelerine uymanızı öneririm. Sağlık dileklerimle, Dr.Ender Pehlivanoğlu

28 Mart 2011 00:31