ED
Soru Sahibi
15 Ağustos 2009 23:38

şimdiden vereceğiniz cevaba teşekkür ediyorum..ben 4 eylülde çikolata kisti

şimdiden vereceğiniz cevaba teşekkür ediyorum..ben 4 eylülde çikolata kisti ameliyatı olacağım ..laporoskopik ameliyat..fakat bu bayılma konusu acaip korkutucu geliyo bana..bi türlü rahatlayamadım ne kadar sürer nasıl ayılırım felan düşümekten..söyleyeceğiniz hersözün çok önemi var benim için..36 yaşındayım bütün testler normal çıktı..doktorum bi sorun olmayacağını söyledi ama işte düşünmeden edemiyorum..korkuyorum...umarım rahatlayabilirim o güne kadar...iyi çalışmalar diliyorumm..tşk ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zerrin Özköse
Anestezi ve Reanimasyon

Dilek hanım, öncelikle geçmiş olsun. Yapılacak olan amaliyat hakkında cerrahınızın sizi bilgilendirmesi yanında mutlaka anestezi uzmanı ile operasyon öncesi tanışın ve endişelerinizi ona da iletin. Halk arasında cesaret iğnesi denen, bizim premedikasyon dediğimiz ve operasyon öncesi endişelerinizi giderecek, sizi nispeten rahatlatacak bir iğne ile sanırım fayda görürsünüz. Ayrıca yeni teknik ve ilaçlar ile anestezi eskisi gibi değil, uyanma dönemi son derece hızlı olabilmekte. Dediğim gibi mutlaka anestezistiniz ile tanışın, onunla sohbet bile sizi rahatlatacaktır. Geçmiş olsun.

16 Ağustos 2009 11:08