ŞS
Soru Sahibi
11 Mart 2011 10:58

merhaba.ben ankaradan sema karamanlı.7 aylık hamileyim mayısın ilk haftası

merhaba.ben ankaradan sema karamanlı.7 aylık hamileyim mayısın ilk haftası gibi doğum olacak.Bende kan pıhtılaşması var o yüzden ilk günden bu yana kan sulandırıcı iğne kullanıyorum.Claxsan 0,4 lük.Ben epudural sezeryanla doğum yapacam doktorum öyle uygun gördü.Araştırdığım kadarıyla pıhtılaşma bozukluğu olanlar epudural sezeryan yapamaz diyorlar sizce ne kadar doğru beni bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zerrin Özköse
Anestezi ve Reanimasyon

Sema Hanım, Kullandığınız ilaç kanı sulandırdığından ilacı sürekli kullanır haldeyken spinal ya da epidural anestezi uygulaması risklidir.Ancak hem kadın doğumcunuz hem de anestezistiniz sezaryen öncesinde son doz saatinizi ayarladıkları takdirde bir sorun yaşanmaz., rica ederim.

11 Mart 2011 14:02