7 Mart 2012 01:53

Danışma

İlk bebeğimi 35 Hf erken doğumla (özel sebeplerden dolayı stresli bir hamilelik geçirdim ve doğum yaptığım hastane yeni doğan yoğun bakım ünitesi yoktu) sepsise bağlı olarak kaybettim.Korktuğumdan genetik tahlil yaptırdım sonucunda FaktörV Leiden1691G>A HETEROZİGOT çıktı.Gittiğim kadın doğum doktorları bir sonraki hamilelik boyunca kan sulandırıcı ilaç kullanmam konusunda kesin bir şey demediler.İlk hamileliğimde gelişim geriliği veya anne karnında bebeğimi kaybetmediğim için.Bazısı gerek yok dedi bazısı kullanmalısın dedi ama ben korktuğum için kullanmayı tercih ettim.Şu anda 38+2 haftalık hamilelim.Bu hamileliğim boyunca fraxiparine 0,3 ml kullandım.Şu anda bebeğimin gelişimi ve benim kan değerlerim iyi ama plasenta lower segmet yerleşimliymiş.Doktorum 5 gün sonra sezaryen tarihi verdi.İlk doğumumda spinal anestezi ile sezaryen olmuştum.Bu hamileliğimde benim için en uygun anestesi şekli spinal mi epidural mi genel mi anestezi olur bu konuda bana ayrıntılı bilgi verirmisiniz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zerrin Özköse
Anestezi ve Reanimasyon

Geç yanıtladığım için üzgünüm. sanırım doğum yapmışsınızdır, hayırlı olsun demek isterim...

13 Nisan 2012 09:03