SE
Soru Sahibi
7 Mart 2018 23:05

Koksiks kuyruk sokumu

Hocam koksiks kırıgı mevcut agrilarim cok var. Akupunktur yaptim bir iki gün fayda etti sonrası yine aynı. Ameliyat olmadan düzelme şansı yokmudur

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Zerrin Özköse
Anestezi ve Reanimasyon

Öncelikle geçmiş olsun. Koksiks kırıklarında düzelme süreci hayli uzun olmakla beraber, kırığınızın radyolojik görüntülemesiyle beraber bir ortopedi uzmanına görünmenizi öneririm. Tekrar geçmiş olsun dileklerimle

8 Mart 2018 07:57
SE
Soru Sahibi

Ortopedi uzmanı sadece ameliyat edilmesi gerektigini söylüyor fakat bel sakatligi olur diye korkuyorum

8 Mart 2018 10:02
Prof. Dr. Zerrin Özköse
Anestezi ve Reanimasyon

Elif hanım tekrar merhaba. Tüm operasyonların kendine göre bazı yan etkileri olabilir, olmaya da bilir. Bunu önceden kestirmek olası değildir. Ayrıca koksiks operasyonu sonrası bel sakatlığı diye tabir ettiğiniz komplikasyon hakkında ortopedi doktorunuzla ayrıntılı konuşmanızı ve daha fazla bilgi kirliliğine maruz kalmamanızı salık veririm, iyi günler.

9 Mart 2018 08:44