KH
Soru Sahibi
24 Mayıs 2008 01:16

Sayın Hocam soracağım soru hangi katagoride bilemiyorum benim sorum çok yak

Sayın Hocam soracağım soru hangi katagoride bilemiyorum benim sorum çok yakınım olan birisinin beyin ölümü gerçekleşti dendi artık o öldü dendi makinaya bağlı şekilde nefes alıyor kalbi atıyor bu durumun yanılma riski veya hayata dönme şansı hiç yokmu 19 yaşında bir gençti sizcede beyin ölümü grçekleşen birisinin yaşama şansı sıfırmı yada yapılacak birşey varmı ilginize teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zerrin Özköse
Anestezi ve Reanimasyon

Sayın Hakan Kaya, Öncelikle geçmiş olsun. Sorunuzun yanıtına gelince; bir kişiye beyin ölümü tanısını koyabilmek için bazı testlerin yapılması ve içinde anestezistin de olduğu bir heyetin bu testlerin sonucuna göre karar vermesi gerekir. Eğer bu prosedür izlendiyse yapılacak bir şey kalmamış demektir, üzgünüm.

26 Mayıs 2008 13:18