DG
Soru Sahibi
14 Temmuz 2011 13:53

Sayın Hocam, meme ultrasonu sonucunda iki yerde mikro kalfikasyon kümesi ol

Sayın Hocam, meme ultrasonu sonucunda iki yerde mikro kalfikasyon kümesi olduğu söylendi. Biyopsi istendi. Telle açık anestezi altında alınması gerektiği söylendi. Bir de iğneyle ultrasonla alınabilir dendi. Hangi yöntemi tercih etmemi önerirsiniz? Teşekkürlerr.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bünyamin Kaplan
Radyasyon Onkolojisi

Her zaman daha az zarar veren yöntem önce tercih edilmelidir. Eğer ultrason eşliğinde ince iğne aspirasyon biyopsisi yapılabiliyorsa önce bunu denemeliyiz. Başarılı olmaz ya da sonuç alınamazsa telle işaretleyip alınması daha uygun olacaktır.

15 Temmuz 2011 09:59