AN
Soru Sahibi
5 Mayıs 2012 19:00

neoplazm

mrblar 2 yaşındaki yiğenimde Ön tanı c74.9 Adrenal bez Malign Neoplazm teşisi kondu ne anlama geliyor tedavi süreci nasıl olmalıdır. Yiğenim şuanda İstanbulda bir devlet hastanesinde gözetim altında sürec bizlere göre yavaş ilerliyor bu konu ile ilgili herhangi bir görüşünüz ve öneriniz varsa eğer ve hastalığın tanısı ile ilgili bilgilendirmenizi rica ederim şimdiden tşkler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bünyamin Kaplan
Radyasyon Onkolojisi

Şayet tümör tek taraflı ise cerrahi yapılıp sonrasında adjuvant RT ve/veya KT için hastanın patoloji sonucuna bakılmalı. İki taraflı tümörlerde tedavi yaklaşımı daha farklı olabilir.. Pediatrik Onkolog tarafından hastanın değerlendirilmesi daha doğru olabilir..

10 Mayıs 2012 10:23