25 Mart 2014 16:18

ışın tedavisi

hocam kolay gelsin iyi çalışmalar ben ismail konak sivas devlet hastanesinden eczanasinde calışmaktayım.size sormak istedigim benim eşim meme ca idi.4 kür 21 günde ilaç ladık daha sonra 12 haftalık taxol tedavisi aldık şubatın 28 son ılacımızı aldık .şimdi ışın almamız lazım ışın ve işaretleme için başvuru yapmıştık.mart ayın 20 sine gün verildi. hastaneye gittigimizde tomografıinin bozuldugunu söylediler 1veya 2 hafta içinde yapılacagını söylediler.ışın için kemotarapıden en az 21 gün gecmezi lazımmış.bir veya 2 hafta daha uzarsa tedavimızde olumsuz bır şey olurmu cok merak ediyorum sayın hocam bır zahmet cevap veririseniz cok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bünyamin Kaplan
Radyasyon Onkolojisi

Kemoterapi bitiminden sonraki 3 ay içinde tedavinin başlaması mümkün olursa meme kanserinde sorun olmaz. Beyin ve baş boyun kanserlerinde bu süreyi daha kısa tutmaya çalışıyoruz ve mümkünse 6 haftayı geçirmiyoruz. Ancak meme CA da durum farklı, rahat olun.

27 Mart 2014 09:18