CA
Soru Sahibi
2 Ağustos 2019 23:51

psikoloji

merhaba benim oğlum iki yaşında evin içinde benimle birlikteyken çok sakin ve uyumlu ama teyzelerinin ve başkasının yanındayken her şeye bağırıyor ve onlarin yanında yapmaması şey konusunda çok tutturuyor beni hiç dinlemiyor bu durumda nasil davranmalıyım başkalarının yanında çok mahcup oluyorum diğer sorumsa tuvalet egitimi için ne zaman ve nasıl baslamaliyim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. Bu bağırmalar tepkiler genelde şu durumda görülür, evdeyken ve sadece anne baba varken az kişi ile otorite sağlamak daha kontrollüdür, kalabalıkta daha zordur birincil neden bu. Ama eğer çocuk sizden yeterince ilgi, zaman, anlayış alamadığını hissederse bunu başkalarının yanında sizi zor duruma sokmak için mutlaka uğraşır, bilinçli ua da bilinçsiz bunu yapabilir. Yani kimse olmasa da bir çatışmanız mutlaka vardır, birinin olması normalde bir şey değiştirmez. Kendinizi ve çocuğunuzla olan ilişkinizi gözlemleyin anne ve baba olarak . Nelere hayır diyorsunuz, engelleme hissiyatını çocuk yaşıyor mu nerelerde yaşıyor olabilir. Nerelerde çok ısrarcı, nerelerde çok ağlıyor vs vs. Bunları gözlemleyin, size ya da anneye olan öfkeui mutlaka bulursunuz. Tuvalet eğitimi için ise minimum 6 ay bekleyin derim. İyi günler dilerim

3 Ağustos 2019 12:51