SE
Soru Sahibi
4 Kasım 2015 15:18

Okul Problemi

5,5 yaşında oğlum var.Okuldan korkuyor.Aslında okula gitmek istiyor, evden çıkarken gayet hevesli oluyor fakat okulun kapısından girerken başlıyor problemler.Sınıfa girmek istemiyor.Korktuğunu utandığını söylüyor.Bizimde onunla birlikte sınıfta durmamızı istiyor.Bu yıl anaokuluna gidiyor ama seneye 1. sınıf bu sene alışmasını istiyorum yoksa seneye daha zor olacak bizim için.Ne yapmalıyız?Nasıl bir tutum sergilemeliyiz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, ilginiz için sizi kutluyorum. Okul fobisi sıklıkla karşılaştığımız bir durum ama önemli olan çocuğunuza bu kaygıyı yaşatan durumlar nedir bunu tespit etmekte yarar var. Sizin tutumunuzda çok önemli bunları belirlemekte yarar var. Dilerseniz mail yoluyla bana ulaşıp detaylandırabiliriz. zeynepsimsekvelisov@ gmail.com

17 Kasım 2015 20:05