ŞS
Soru Sahibi
16 Temmuz 2020 23:54

Oglumun Tuvalet egitimi

Sara hanım oglum 36 aylık şuan 1 ay önce tuvalet egitimine başladık ve ilk başladıgımız günlerde kakasını görünce korktu ve ondan sonra kakasını yapmak istemedi hala aynı kesinlikle tuvalete lazımlıga hiç bir yere yapmıyor vucudundan çıkmasını istemiyor korkuyorum diyor ve öok mecbur kalıp tutamaSa anca o zaman kıyafetine yapıyor ondada aglayarak yapıyor sürekli huzursuz bu durumda ona korkmaması gerektiginş nasıl anlatmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim maddi durumumdan ötürü gelemiyorum en azından buradan söyleyebilir misiniz ne yapmalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, En önemli şey, bir şey öğrenirken çocuğun ne olursa olsun korku içinde olmamasıdır. Ebeveynler sakin olmalı ve çocuklarını desteklemelidir. Kızgın ya da hayal kırıklığına uğramış bir fikir sahibi olmak sürece yardımcı olmaz. Bu erkeklerle ortak bir durumdur, en iyi yol çocuğun kendi başına yapmasına izin vermektir. Çocuğu olabildiğince konforlu hale getirmek. Çocuğun tuvalete alışmasına izin verin ve sonra eğitime devam edin. Teşekkürler.

17 Temmuz 2020 09:40