YD
Soru Sahibi
6 Mart 2019 19:34

Oğlumu Topluma Kazandırmak İstiyorum

Merhaba Dr.Gülay hanım.11 yaşında oğlum var. 3 yıldır 9 Eylül de disleksi tanısı konuldu ve conserta 36 MG. Kullanıyor. 2 ayda bir kontrolü var. Her defasında ilaç yazıliyor. En son kontrolde ÖDÜL- CEZA yöntemini uygulayındediler. Her defasında Dr.değişiyor. İnternetden de bu sorunun genel olarak ortadan kaldırmanın mümkün olduğunu görüyorum. Ama biz başaramadık. İzmir Seferihisar da yaşıyoruz. Burada Can Arkadaş Eğt.Merkezi.kurs alıyor. Fakat ilerleme olmadığı gibi son veli toplantısında da şikayetler devam ediyor. Derste not bile almiyormuş. Dersi dinlemiyormuş. Evde de sürekli tabletle oynuyor. Tableti dedesi aldı. Köşe bucak saklıyorum. Ama buluyor. Huysuzluk yapıyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. Disleksi bilişsel bir farklılık olduğu gibi duygusal durumu da çok fazla etkileyen bir sorundur. Ve genelde özel bir destek almadan sadece rehabilitasyonla müdahale çok da fazla işe yaramayabiliyor. Ama anlattığınız kadarıyla sizin oğlunuzun biraz da davranışa yansıyan sıkıntıları var. Bu biraz farklı işlemesi gereken bir süreç ve hemen müdahale gerekir. İlaca gerek kalmaması bizim ilk yaklaşımımızdır her zaman. Ama uzaktan bir şey demek bu konu için biraz zor gibi. Biz bu durumlarda ayrıntılı değerlendirme yapıp sürece devam ediyoruz. Eğer değerlendirme düşünürseniz bizden randevu alabilirsiniz. Yerimiz Alsancak ta. Kolaylıklar dilerim.

9 Mart 2019 09:42