AN
Soru Sahibi
20 Eylül 2015 01:10

Oğlumdaki masturbasyon sorunu ve sunnet

Merhabalar doktor hanım benim durumum biraz ilginç, benim 13 yaşında bir oğlum var. O küçükken yurtdışındaydık ve sünnet yaptırmamıştık, o zamanlar önemsememiştik. Ama son zamanlarda odasinin onunden gecerken tesadüfen onu bır kaç kez mastürbasyon yaparken gördüm. Fakat o beni görmedi ve hiç farketmedi. Bunu hiç konuşmadık. Biliyorum mastürbasyon yapması normal ama odasına kapanıp zamanının çoğunu bu şekılde harcıyor ve odasindan cikmak istemiyor. Bunu cok aşırı yaptığını dusunuyorum. Derslerine de gereken önemi vermiyor. Acaba bu aşırı mastürbasyon sorunu sünnetsiz olmasından mi kaynaklanır? Çünkü bu konuyu bir arkadasima anlattigimda bunun sünnet derisi oldugundan kaynaklandigini ve sağlık açıssından da hemen sünnet olmasini tavsiye etti.Oğlumu sünnet yaptirmak istiyorum ama oğlum şu an 13 yaşını bitiriyor ve ben de yalniz anneyim eski eşimle görüşmüyoruz eğer sünnet olmak istemezse ne yapacağımı bilmiyorum. Bu yaş araligi çok geç midir sünnet icin ? Sizce ne yapmalıyım, Simdiden Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Nil hanım, sünnet olmanın yaşı elbette ki yoktur. Ama çocuğun bunu kabullenme sürecine ihtiyacı vardır. Çocuğunuzla etkili zaman geçirmeniz için desteğe ihtiyacınız var. Çocuk neden kendiyle vakit geçirmek istiyor bunun çözümlemesini yapmakta yarar var. Daha verimli spor, müzik yada daha baska keyif alacağı şeyler belirlenenilir. Çocuğunuzun değerlerini belirlemek doğru bir yöntem olacaktır. En kısa zamanda yardım almanızı öneririm. Bana Telefonla da ulaşmanız mümkün.*** *** ** zeynep_valishov@hotmail.com

14 Ekim 2015 14:11