BS
Soru Sahibi
11 Şubat 2011 09:41

Merhabalar Hocam. Benim oğlum 6 ay 8 günlük .2 aylıkken dalak ve karaciğ

Merhabalar Hocam. Benim oğlum 6 ay 8 günlük .2 aylıkken dalak ve karaciğerinde 1-1,5 cm büyüklük tespit edildi.Aylık kont. karaciğer enzimlerine bakılıyor ast98 alt113 alk.fosfataz330 ggt48.değerlerimizde değişkenlikler oluyor ank gazi üns.yönlendirildik sonuçlar idrar org asit değerlendirilmesi : metilmalonik asit (14 mmol/mol cr, ND:0) atılımında artış saptanmıştırTandem mass :Serbest karnitin:60,5/mol/L C16karnitin:1,78/mol/L C18Karnitin:0,63 yağ asidi oks.def.şüphesi var neyapabiliriz tşk

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ender Pehlivanoğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Sn.Bektaş, Ülkemizin en iyi merkezlerinden birinde araştırılıyorsunuz. Çocuk Metabolizma uzmanları size en doğru bilgiyi vereceklerdir. Karaciğer enzimlerinin yükselme nedenlerinin mutlaka bulunması gerekiyor. Muayene sırasında karaciğerin hastalığı belirlenebilir. Bulunduğunuz merkezdeki hekimleriniz kendi alanlarında dünyanın önde gelen uzmanlarıdır. Sağlık dileklerimle, Dr.Ender Pehlivanoğlu

12 Şubat 2011 21:26