ÇO
Soru Sahibi
18 Mart 2008 10:54

Merhabalar Hocam... Ben 17 Yaşında 126 kg 186 cm boyundayım... Akapunktur s

Merhabalar Hocam... Ben 17 Yaşında 126 kg 186 cm boyundayım... Akapunktur sistemi ile zayıflayabilirmiyim...??? ideal kiloya gelmem kaç ay yaklaşık ne kadar sürer ???

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. İbrahim Mithat Us
Pratisyen Hekimlik

Onur Merhaba kilo sorunun biraz ciddi boyutta beden kitle indexin 36 olmuş . Bu durum senin sağlığın için mutlaka zayıflaman gerektiğinin göstergesi fakat sana tam bilgi vermek için vucüd yağ oranını bilmek ve bazı tahliller yapmak şart, bu tahlillerden sonra zayıflama ile ilgili hedefler verilebilir. Fakat bu arada zayıflamada amacın hızlı kilo vermek değil kalıcı kilo vermek olduğunu ve yaş ne kadar gençse kilo vermenin okadar kolay olduğunu unutma . Akupunktur senin gibi fazla kilo verecek hastalarda çok faydalı bir yöntem tabi ki sana da çok faydası olur ama kilo vermede önemli olan kadarlı ve uzun süreli diyeti yapabilmek bir an önce zayıflama başlamanı tavsiye ederim . Saygılarımla

19 Mart 2008 11:26
ÇO
Soru Sahibi

cevap verdiğiniz için tşk ederim... Hocam İştah kesici bir ilaç varmı sağlık bakanlıgı onaylı ?

19 Mart 2008 11:33
Dr. İbrahim Mithat Us
Pratisyen Hekimlik

Zayıflamada kullanılan ilaçlar var fakat benim hastalarımdan (diyabet hipotiroidi rahatsızlığı olanların hastalıkları ile ilgili kullandıkları ilaçlar hariç) zayıflamak için ilaça ihtiyaç duyan hiç kimse olmadı. Çünkü ilaçların uzun vade de yan tesirleri göz önüne alımalı zayıflamada kısa sürede mucize beklemek yerine hekim kontrolünde sağlığını bozmadan kalıcı zafıylamanı öneririm.

20 Mart 2008 10:35