BN
Soru Sahibi
19 Mart 2008 15:26

MERHABA DOKTOR BEY, ANNEM,BABAM VE EŞİM SİGARA KULLANIYORLAR VE AYNI ZAMAN

MERHABA DOKTOR BEY, ANNEM,BABAM VE EŞİM SİGARA KULLANIYORLAR VE AYNI ZAMANDA BIRAKMAK İSTİYORLAR.BU KONUDA EN KESİN ÇÖZÜM NEDİR?(TEDAVİ ANLAMINDA)BİLGİLERİNİZİ RİCA EDİYORUM. İYİ ÇALIŞMALAR

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. İbrahim Mithat Us
Pratisyen Hekimlik

Sigara bırakmada toplu tedavilerin iki yönü var; eğer herkes öncelikle sigarayı kendi sağlığı için bırakmak istiyorsa ve yeterince kararlı olmaları sağlanabilinirse tedavide ki başarı oranını yükselten olumlu bir faktör . Birbirine destek olunması ortamda daha az sigara içen bulunması başarıyı artırıyor. Fakat toplu tedavilerde koşul eşim bırakırsa ben de bırakırım mantığına gelirse tedaviye bir faydası olmuyor. Sigara bırakmada bir hekimden destek almalarını öneriirm bu başarı oranını artıracak önemli bir faktör tabi ki Akupunktur bu konuda size yardımcı olabilir. Fakat kesin çözüm konusunda sonucu belirliyecek tek faktör kişilerin ne kadar istekli ve karalı olduğudur . Saygılarımla

20 Mart 2008 10:56