AS
Soru Sahibi
3 Mayıs 2008 08:12

merhabalar gülay hanım ben koryon villüs testinin fiyatını ve daha sonra

merhabalar gülay hanım ben koryon villüs testinin fiyatını ve daha sonra yapılabilecek olan kromozom analizinde hangi hastalıklara bakılabildiği ve tekrar fiyatı hakkında bilgi almak istiyorum. teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba sanem hanım, İnanın CVS'in fiatını tam olarak bilemiyorum, fakat bunu isterseniz öğrenebilirim. Sanıyorum, *** *** ** arası bir fiatı vardır, ama emin değilim. İsterseniz dediğim gibi öğrenebilirim. CVS'de kromozom analizi yapılabildiği gibi DNA elde edilerek bazı mutasyonlara da bakılabilir. Kromozom analizinde ise Down sendromuna bakılabilir. Bununharicinde daha az sıklıkta rastlanan trizomi 13, trizomi 18 veya diğer sayısal veya yapısal kromozom anomalilerine bakılabilir.Bu arada CVS içinzamanlaa önemlidir. 8-10.,en fazla 11. haftaya kadar CVS yapılmalıdır. Umarım yardımcı olabilmişimdir.Sağlıklı günler dilerim. Dr. Gülay Güleç Ceylan Tıbbi Genetik Uzmanı Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbb genetik bölümü

4 Mayıs 2008 10:54