KC
Soru Sahibi
18 Mayıs 2011 15:09

Merhabalar, Ben 39 yasinda bir bayanim.Suanda dislerime kaplama yaptirmakl

Merhabalar, Ben 39 yasinda bir bayanim.Suanda dislerime kaplama yaptirmakla ugrasiyorum. Size sorularim:Kendi dislerimin siniri alinmali mi?Ne kadar kucultulmeli?Porselenmi yoksa baska bisemi olmali?Daha dogrusu doktorumun takacagi diste neye dikkat etmeliyim.... Simdiden cok tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Ayşegül Yalçın Ünlüyol
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Porseln kuron veya köprüye karar verilmişse sağlık ve fonksiyonel olmasının yanı sıra estetikte göz önünde bulundurulmalı. Şu an dişhekimliğinde tam porselen veya metal destekli porseln sistemleri uygulanıyor.

19 Mayıs 2011 16:22