YH
Soru Sahibi
7 Haziran 2011 09:33

İyi günler doktor hanım, benim sorum şu şekilde,gülümsememin güzel olduğunu

İyi günler doktor hanım, benim sorum şu şekilde,gülümsememin güzel olduğunu herkes söyler, ben 26 yıllık şeker hastasıyım ve şekeri bulduktan bir süre sonra dişlerim tamamen mahvoldu şuan dişlerimin çoğu kaplama, bir kısmının 3. yenilenişi kaplamanın, diş etlerinde çekilmeler yaşıyorum dişeti çekilmesinin tedavisi varmıdır, kaplamaları yeniletiyorum ama bir süre sonra dişetlerinde çekilmeler başlayınca bu beni rahatsız ediyor görüntü olarak, şimdiden teşekkür ediyorum ii çalışmalar diliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Ayşegül Yalçın Ünlüyol
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba; Dişeti hastalıkları ve tedavisi konusunda uzman diş hekimi (periodontolog) diştaşı temizliği temizliği ve gerekli görürse cerrahi işlemle kök yüzeyine kadar inerek derin bir temizlik yaptıktan sonra probleminiz çözülecektir. Sizin doğru diş fırçalamanız çok önemli( Dişetinden dişe doğu). Dişeti tedaviniz tamamlandıktan sonra varolan dişetiyle uyumlu yeniden sabit protez (kaplama) uygulaması gereklidir. Sağlıklı günler dilerim

10 Haziran 2011 13:51