ÇB
Soru Sahibi
14 Aralık 2010 00:17

merhaba dr bey benim 21 aylık bir oğlum var doğduğı günden beri gaz problem

merhaba dr bey benim 21 aylık bir oğlum var doğduğı günden beri gaz problemi yaşıyoruz.gündüz sürekli hareket halinde olduğu için sıkıntı yaşamıyor ama gece uykusundan en az 3 yada 4 kez sınkıntıyla uyanıyor karnına masaj yapıyorum biraz rahatlıyor ama buda geçici oluyor bu aya kadar gaz sorunu yaşaması normalmi yoksa herhangi bir sorunmu var diye endişeleniyorum ne yapmam gerekir sizce şimdiden teşekkür ederim..hoşçakalın

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ender Pehlivanoğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Sn.Çetin, Bebeklerde gaz sancısı yaşamın ilk aylarında sorun yaratır ve genellikle geçicidir. 21 aya kadar uzaması olağan karşılanmaz. Bazı besinlerin yarattığı reaksiyonlar, mide, yemek borusu hastalıkları ve enzim eksiklikleri gaz ve karın ağrısına neden olan durumlardır. Çocuk Gastroenteroloji uzmanlığı tarafından incelenmenizde yarar var! Sağlık ve mutluluk dileklerimle, Dr.Pehlivanoğlu

16 Aralık 2010 16:20