KC
Soru Sahibi
10 Ağustos 2011 18:19

Merhaba Doktor hanim,sorum su esim azospermi hastasi ve tüp bebek yapmayi d

Merhaba Doktor hanim,sorum su esim azospermi hastasi ve tüp bebek yapmayi düsünüyoruz.,esime genetik tani yapildi ve su durum ortaya cikti 46xy,(13,15)(q32,q1?4) bu durumda esimin genetik hastalik boyutu,ya da derecesi nedir? Tüp bebekdeki basari oranimiz; sansimiz ne kadardir? saygilar...

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Cigdem Hanım, Eşinizin sitogenetik analizi nde translokasyon saptanmış bu durum neticesinde size tüp bebek ile birlikte , preimplantasyon genetik tanı öneririm. yani tüp bebek gibi baslar işlemler ama anne karnına yerleştirilme öncesinde , sağlıklı mı değil mi diye bakılır. bu konu ile ayrıntılı bilgi için tüp bebek merkezine danışınız ve genetik danışma alınız. Çünkü eşinizdeki translokasyon taşıyıcılığı , çocuğunuza geçecek olursa sıkıntılara neden olabilir. Sevgiler

11 Ağustos 2011 05:47