CY
Soru Sahibi
26 Ekim 2010 19:02

merhaba, ben 30 yşında 1,70 cm boyunda 58 kilodayım benim problemin kilo al

merhaba, ben 30 yşında 1,70 cm boyunda 58 kilodayım benim problemin kilo alamamak daha önce doktara gitmedim. bugüne kadar kilo almak için ne kadar cok yemek yesemde değişen hiçbirşey olmuyor bu konuda ben ne yapmalıyım bana yardımcı olabilirmisiniz . cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar; Bence yapmanız gereken ilk ve en önemli şey, kilo alamamanızla ilgili olarak fizyolojik bir probleminizin olup olmadığını öğrenmeniz olmalıdır. Mesela troid hormonu kilo alamama da önemli bir faktördür. Bu yüzden tavsiyem önce bir dahiliye uzmanına görünerek durumunuzu anlatıp kan tahlillerinizi yaptırmak istediğinizi söylemeniz olacak. Tahlillerinizi aldıktan sonra, kilo alamamızla ilgili olarak durumunuzu tekrar değerlendirmek üzere yeni sorunuzu bekliyor olacağım. Sağlıklı günler diliyorum...

27 Ekim 2010 09:21