29 Temmuz 2021 02:28

Magnezyum ilaci

Hocam merhaba ben alkol almistim alkolden 3 4 gun sonra sabah kalktigimda ac karna metpamid almistim ama asiri mide bulantim vardi nasil anlatayim hic gecmeyen sonra metpamid beni uyuttu kalktigimda bas donemesi siddetli bas agrisi gözlerdr bozukluk isik hassaiyeti sonrasinda lp yapildi migren ve kronik gerilim tipi ve migren teshisi koyuldu magnimorn plus sulinex xr 150 bir de duobalnce plus kullaniyorum ama bas ageilarim gecmiyor magnimorn plus gunde 2 adet iciyorum bir sakincasi olurmu saygular sevgiler

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Ünal Zağlı
Tıbbi Farmakoloji

Öncelikle geçmiş olsun. Alkolün etkisi 3-4 gün sürmez 3-4 gün sonra alınan Metpamid ile Alkolün bir etkileşimi söz konusu olmaz Metpamid ile geçici denge kaybı, baş dönmesi, çift görme gibi nörolojik belirtiler ortaya çıkabiliyor. Migren tipi baş ağrısı tipik belirtileri auralı veya aurasız baş ağrısı 6-72 saat sren ataklar halinde gelen baş ağrılarıdır. Sizde devamlı bir ağrı olduğu için migren tanısına biraz şüphe ile bakıyorum. Kranial MR ve nörolojik muayene öneririm. Magnezyum Magnorm migren tipi baş ağrılarında profilaktik olarak kullanılan bir ilaç olduğu için ve kullanımı günde 1-2 tablet olduğu için herhangi bir sakınca doğuracağını düşünmüyorum.

4 Ağustos 2021 21:15
Soru Sahibi

Hocam bugun kronik gerilim tipi ve buriksizm tanisi koyuldu botoks gerekiyor dediler siz ne dusunuyosunuz bende tıp fakultesi ögrencisiyim saygilar sevguler

4 Ağustos 2021 21:17
Dr. Ünal Zağlı
Tıbbi Farmakoloji

Sevgili müstakbel meslektaşım Temporomandibüler kas tarafından tetiklenen baş ağrıları bulunmaktadır. Güvenilir bir el tarafından yspılacak botox enjekdiyonu problemlerini çözer etkisinin 3- 6 ay kadar sürmesi beklenir bu dönemde diş hekimliği tarafından yapılacak silikon dişlik kullanımı ile de tekrarlaması önlenebilir. Sağlıklı günler dilerim

4 Ağustos 2021 21:27