YA
Soru Sahibi
21 Nisan 2021 06:43

Emzirme ve mantar

İyi günler efendim. Benim göğüs bölgemde ve sırtımda mantar oluştu doktorum terbisil önerdi dilersem ketoral kremde kullanabileceğimi söyledi ben sadece bir kez ketoral kullandım. Emziren anneyim 49 günlük bebeğin var ve bıraktım kullanmadım sizce bir zararı olur mu bebeğime bir kez kullanmanın içeriğinde kortizon var mı. Teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Ünal Zağlı
Tıbbi Farmakoloji

Ayşe hanım Öncelikle Allah analı babalı büyütsün, Lokal kullanılan kremlerde ilaç etkin maddeleri çok düşük düzeyde bulunur ve deriden emilip süte geçme şansı neredeyse yoktur. Direk meme (memebaşı) uygulamasından kaçınmak önerilmektedir. Terbisil ve Ketoral mantar ilaçları olup içeriklerinde kortizon bulunmamaktadır. sağlıklı günler dilerim

21 Nisan 2021 17:05
YA
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam. Çok sağolun

22 Nisan 2021 13:34
Dr. Ünal Zağlı
Tıbbi Farmakoloji

Teşekkürler

2 Mayıs 2021 12:24