CC
Soru Sahibi
23 Ağustos 2021 13:49

Kuduz bulaşma durumu

Merhaba hocam bahçede 3 veya 4 aylık yavru kediler var birinin tek gözünde saydam akıntı var burnu akıyor sesi de balgam lı gibi yemek yiyor çok korkak bir sesde hemen kaçıyor geçen yakaladım tıslıyor korkuyor gözüne damla damlatmak için, ve ağzı çok pis koktuğunu hissettim sonra ise tiksindim elimdeyken işedi çok koyu işedi yemek yerken mırıldanıyor alıp başka bir köşede yiyor acaba bu hayvanın hastalığı ne olabilir veya şöyle sorayım kuduz bir hayvan böyle belirti verir mi şahsen korktum yaklaşmak istemedim son bir haftadır gözükmüyor ufak bir tırmık yarası vardı bende yakalarken kaçmak istedi son 6 ay içinde 4 doz aşım var ama kuduz olan kedi bu şekilde belirti verir mi

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Can bey, Olası hastalık Herpes veya calisivirus olma ihtimali yüksek Adana daki hekim arkadaşlar tedavi için yardımcı olacaktır. Tedavi olmaz ise açlık nedeni ile ağızdaki yaralardan dolayı ölüm gerçekleşiyor. Kuduz olduklarını sanmama ama her zaman risk var. Saygılarımla

23 Ağustos 2021 13:53