HA
Soru Sahibi
13 Mayıs 2020 05:13

Köprü değişimi

Esat bey merhaba yaklaşık 20 gündür zirkonyum kaplama olan dişlerimin olduğu noktada sızlama, yanma ve azda olsa ağrı var. Gıda sıkışması (food impaction) gibi bir sorun var galiba. Ama pandemi nedeniyle dış doktoruna görünemiyorum. Bu sorunda diş kaplamasının değişmesi mi gerekir? O sürece kadar kendi yapabileceğim birşey bana önerebilir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Esat BAŞOL
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhabalar, Zirkonyum kaplama dişlerinizin bakımına çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Normal diş fırçalamanın yanı sıra diş ipi veya arayüz fırçası yardımı ile diş aralarının da temizlenmesi gerekmektedir. Arayüz temizliğini takiben günlük bakım sularının kullanılması plak oluşumunu azaltacaktır. Tüm bu bakımları düzenli yapmanıza rağmen sorun devam ederse doktorunuza kontrol ettirmek daha ciddi problemlerin önüne gececektir. Sağlıklı günler dilerim.

21 Eylül 2020 13:07