BS
Soru Sahibi
20 Haziran 2020 18:10

Diş aşınması kendiliğinden iyileşir mi

Hocam alt orta dişlerimde bulunan yamukluk sebebiyle çeneme aldığım darbe sonucu üst orta dişime sürtüşdü ve 1 mm çapında bir bölge aşındı derinlik ise dişin yarısına kadar nasıl bir tedavi önerirsiniz veya bu bölge kendiliğinden iyileşir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Esat BAŞOL
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Diş aşınmaları ve travma durumlarında detaylı bir radyolojik ve klinik muayene önemlidir. Travmaya bağlı herhangi bir sorun görülmez ise çene kapanış ilişkileriniz değerlendirilerek adeziv kompozit uygulamaları veya çeşitli materyal tercihleri ile porselen tedavisi düşünülebilir. En yakın zamanda muayene olmanız önerilmektedir.

21 Eylül 2020 13:03