YN
Soru Sahibi
11 Ağustos 2015 00:34

Konuşma bozukluğu

Merhaba hocam, benim kızım 1 ay sonra 3 yaşına giriyor. Ancak hala doğru düzgün konuşamıyor. Anne,baba, dede, mama ve bir kaç kolay kelime dışında hiçbir kelimeyi düzgün bir şekilde konuşamıyor. Örneğin suya fu, halaya homi, çikolataya kiki, kaydırağa kaykay diyor. Ben hergün uzun uzun konuşma alıştırmaları yapıyorum ama birtürlü düzgün şekilde konuşmasını sağlayamadım. Uzman bir destek almalı mıyım yoksa biraz daha beklemeli miyim? Bu durum normal mi? Yani acaba geç mi konuşacak? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, çocuğunuza karşı dikkatiniz ve ilginiz için sizi kutluyorum. Öncelikle dil gelişimi açısından yaşının özelliğini gösterememektedir. Söylenileni anlıyordur ama süreçleme konusunda sıkıntı vardır. Mutlaka destek almalısınız. Dilerseniz sizi ofismize davet edeyim. Bir değerlendirme yapalım. Ne yapabiliriz ona birlikte karar verelim. Numaram *** *** **... Randevu alınız.

11 Ağustos 2015 02:32