KS
Soru Sahibi
11 Mayıs 2017 10:55

Kızım benden uzaklaşıyor,lütfen yardım

Merhaba benim 2,5 yaşında bir kızım var ve onunla sürekli empati kurarak ilişki kurmaya çalışıyorum.şuan ikinci çocuğuma hamileyim henüz 3 aylık ve duygu durumum o kadar karışık ve değişik ki, üstelik çalıştığım için eve sürekli hamileliğim nedeniyle daha yorgun ve bitkin geliyorum ve kızımla çok fazla ilgilenemiyorum, sürekli vicdan azabı duyuyorum çünkü artık onun enerjisine yetişemediğim için geriliyorum , sinirleniyorum en kötüsü de bu karışık duygu durumları yüzünden içime kapandım ve onunla empati kuramıyorum ,aslında kimseye karşı empati kuramıyorum.ve kaçınılmaz son, kızım benden son birkaç günde tamamen uzaklaştı. hiç babasına gitmeyen kızım, şimdi babasından ayrılmıyor, hatta gece bile babasının kucağında uyuyor ve gece yarısı ağlayarak uyandığında baba diye ağlıyor, üstelik bana sürekli kızgın her fırsatta bana vuruyor ,tırnaklarını etime geçirip canımı yakmaya çalışıyor.eşim bana yardımcı olmaya çalışıyor ama bunu yaparken hiç kural koymuyor, çocuk sussun diye hemen eline telefon yada tablet veriyor, benim ince ince düşünüp uygulamaya çalıştığım herşeyi yok ediyor, bu yüzden de kızım beni kötü onu iyi olarak kodluyor sanırım ve böylece benden uzaklaşıyor ve ben kızımın benden uzaklaşmasına dayanamıyorum. keşke ikinci çocuğu daha geç yapsaymışız diye düşünmeye bile başladım, çünkü tam kızımın bana ihtiyacı olacağı bir dönemde ben ikinci bebeğe hamile kaldım, aslında aralarında fazla yaş farkı olmasın diye düşünmüştük ama bilemiyorum yanlış mı yaptık, kafam çok karıştı. bana bu konuda neler yapabileceğimle ilgili detaylı bilgi verirseniz,kızımla yeniden nasıl eskisi gibi olabiliriz,yardımcı olursanız çok sevinirim????

1 cevap
Cevaplar (1)

Kendiniz için terapi almayı düşünmelisiniz. Hamilelik hem vücudunuzda hormonal değişikliğe sebep olacak hem de duygusal tepkilerinizin normalden daha güçlü ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Bahsettiğiniz "yetersizlik" duygusu aslında daha önceki yaşlarınızdan gelen bir duygusal blokaj olabilir. Terapistinizle bu süreci daha sağlıklı atlatabileceğimizi düşünüyorum

21 Temmuz 2017 13:08