EG
Soru Sahibi
3 Şubat 2019 17:44

Devamlı ağlamak

İyi günler. Oğlum 15 aylık. Her şeyi ağlayarak yaptırmaya çalışıyor ve devamlı kucak istiyor. Odada 1 dk bile yalnız kalmıyor hep yanında olmamı istiyor. Aynı aylarda arkadaşları var onlar birlikte oynarken benim oğlum benim kucağımda oynamak istiyor. Ne yapmalı nasıl davranmalıyim? Fazla ağlatırsam bilinçaltında yanlış şeyler yerleşmesinden korkuyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Anne kucağı hepimiz için en güvenli yer. Ancak büyüyüp gelişebilmemiz için azar azar da olsa anne kucağından uzaklaşmamız lazım. Tabii ki yine dönebileceğimizi bilerek :-) Radikal çözümler üretip çocuğu zorla kendinizden uzaklaştırmayın. Fakat onu cesaretlendirebilirsiniz. Çocuğunuzun bu türlü “yapışması” her yapıştırılan şeyde olduğu gibi iki yüzey gerektirir. Yani diğer taraf siz oluyorsunuz. Çocuğunuzun üzerindeki tahmini kontrolünüzü bırakırsanız “annem olmadan da yapabilirim.” düşüncesi çocuğunuzun zihninde daha hızlı oluşur.

24 Şubat 2019 10:45